انتقال فناوری دستگاه مکانیکی برای خنک کاری دستگاه تراش بجای استفاده از آب صابون

اسپات کولینگ

همانطور که میدانید در صنعت از آب و صابون برای خنک کاری دستگاه تراش و دستگاه‌های مشابه استفاده می‌کنند. این محلول می‌تواند صدماتی را به دستگاه تراش شما بزند در این مقاله محصولی را به شما معرفی کنیم که جایگزینی کاملا به صرفه برای آب صابون است. در ادامه ابتدا به بررسی محلول آب و صابون و صدماتی که به دستگاه تراش میزند می‎پردازیم سپس دستگاه جایگزین را معرفی کرده و مزایای استفاده از آن را برای شما شرح می‎دهیم پس اگر شما هم با مشکل خنک کردن دستگاه تراش و صدماتی که اب و صابون به دستگاه شما میزند مواجه هستید این مقاله را از دست ندهید.

آب صابون چیست و چه کاربردی در صنعت و خنک کاری دستگاه تراش دارد؟

آب صابون یا همان روغن حل شونده، روغنی امتزاج پذیر در آب است. شیری رنگ بوده و به راحتی با آب ترکیب می شود. آب صابون به حالت  امولسیون مورد استفاده قرار می گیرد. این روغن ضد باکتری (به جهت ازبین بردن رشد باکتری ها)، ضد زنگ و ضد کف (برای اینکه حین کار جلوی دید گرفته نشود)می باشد. آب صابون کاربردهای مختلفی در صنعت دارد.

  • آب صابون به عنوان روان کننده
  • آب صابون به عنوان خنک کننده
  • آب صابون به عنوان ضد زنگ

آب صابون در تراشکاری طراحی دستگاه خنک کننده

  • نفوذ آب صابون به داخل دستگاه
  • رطوبت بالا/هزینه های بالای تعمیرات و نگهداری
  • کاهش عمر ابزار
  • تجمع براده ها در قسمت داخلی دستگاه
  • حرکت براده ها توسط آب صابون
  • جریان بسته آب صابون و استفاده نکردن از صافی مواد

راه حل خنک کاری دستگاه تراش

راه حل پیشنهادی برای جلوگیری از مشکلات پیش امده در ازای استفاده از آب صابون برای خنک کاری دستگاه تراش، طراحی و ساخت دستگاهی با قابلیت خنک کاری دستگاه تراش به جای استفاده از آب صابون می‌باشد. دستگاه مکانیکی مورد نظر باید توانایی برطرف کردن حرارت را بنحوی داشته باشد که بتواند از گرم شدن شدید ابزار، قطعه کار و ماشین ابزار جلوگیری نماید. در این صورت (عدم استفاده از آب صابون) از نفوذپذیری آب به سیستم روغنکاری دستگاه جلوگیری شده و زمان تمیزکاری دستگاه و نیز تجمع براده ها (که منجر به عدم دید لازم و کافی اپراتور و در بعضی موارد اصطکاک دوباره در سیستم تراش می شود) جلوگیری می گردد.دستگاه پیشنهادی اسپات کولینگ می باشد.

اسپات کولینگ چیست؟

اسپات کولینگاسپات کولینگ وسیله مکانیکی است که می‌تواند به عنوان یک ماشین تبرید بدون داشتن هیچ گونه قطعه متحرک مکانیکی ( نظیر سیلندر، محور دوار، شفت و غیره) و سیال مبرد جریان متراکم ورودی را به دو جریان یکی با دما و انرژی بالتر از جریان ورودی و دیگری با دما و انرژی پایینتر از آن تقسیم کند.

 

نمونه کارکرد قطعه

کارکرد قطعه کارکرد قطعه

مشخصات فیزیکی و فنی اسپات کولینگ

جنس دستگاه:ترجیحا برنجابعاد دستگاه (جثه کوچک): ۱۰۰*۳۰۰ میکرون
ابعاد استاندارد دستگاه : ۱۵*۲۰ سانتی مترحجم کم و سادگی
قطر دستگاه: ۲ سانتی مترسبک وزن و کم صدا

اگر شما هم در دستگاه تراشکاری خود با این عارضه ها مواجه شده اید و به دنبال راه حل هستید با مشاوران شرکت ایسان کاوش در ارتباط باشید

ارسال یک دیدگاه