مدیریت کسب‌و‌کار

مدیریت کسب‌و‌کار

مدیریت

فرآیند تخصیص بهینه و مؤثر منابع کمیاب جهت دستیابی به اهداف تعیین شده می‌باشد و مدیریت کسب‌و‌کار به‌کارگیری این فرآیند در یک سازمان مشخص است. برخی عملکردهای کلی مدیریتی که البته دربرگیرنده زیر فعالیت‌های دیگری می‌باشد در زیر بیان شده است:

  1. برنامه‌ریزی
  2. سازمان‌دهی
  3. تعیین کارکنان
  4. جهت‌دهی امور
  5. کنترل
  6. بودجه‌بندی

تمام سعی ما بر این است در هر مرحله از فرایند کسب‌و‌کارتان، از جمله مدیریت کسب‌و‌کار آگاهانه و با درنظرگیری عوامل جمعی در بنیان‌گذاری سازمانی بهینه و موفق کنار شما قرار گیریم.

 

اولین جلسه مشاوره رایگان را از ما هدیه بگیرید...

جهت تماس کارشناسان ما فرم زیر را تکمیل نمایید.

کلیک کنید…

درخواست خود را برای ما ارسال کنید کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

حجم فایل ها نباید از 10 مگابایت بیشتر باشد. در صورت تمایل ارسال عکس یا مدارک می توانید آن را بارگزاری کنید.

برنامه‌ریزی

برنامه‌ریزی و آماده‌سازی سازمان جهت رسیدن به اهداف مورد نظر که شامل برآورد بودجه، تحقیق بازار، ارائه استراتژی و … است، به طور اساسی نشان‌دهنده موارد زیر می باشد.

  • محل قرارگیری سازمان
  • جهت‌گیری آن
  • چگونگی تأمین منابع

سازمان‌دهی

در این گام مطابق اهداف تعریف شده، تشخیص مسئولیت‌های مورد نظر، آنالیز افراد و برآورد ابزار مورد نیاز و تقسیم وظایف که از جمله فعالیت‌های اصلی می‌باشند. بازبینی سازمان، توسعه گروه‌های جدید و یا تعریف مشاغل جدید جهت  ایجاد محیطی بهینه برای عملکرد مؤثر و نتیجه‌بخش نیز حسب ضرورت، صورت می‌گیرد.

تعیین کارکنان

تعیین مشاغل مورد نیاز، آماده‌سازی و تعاریف کارها، انتخاب و آماده‌سازی از جمله فعالیت‌های این حوزه مهم می‌باشند.

جهت‌دهی امور

به‌دست آوردن نقطه بالانس بین کارکنان مورد نیاز و تولید اقتصادی مهم‌ترین عامل در این مورد است. تخصیص مناسب منابع و فراهم نمودن سیستم حمایتی‌ای  که به مسائل سریعاً پاسخ دهد همان نقطه بالانس است.

کنترل

ارزیابی کیفیت در تمام مراحل با دنبال کردن فعالیتها و مقایسه آن‌ها بر اساس یک نقشه استراتژیک که انحراف از هدف را به حداقل می‌رساند همان کنترل است و شامل تحلیل هزینه‌ها، مدیریت اطلاعات، اندازه‌گیری عملکرد و عملکرد به‌موقع است.

بودجه‌بندی

دنبال نمودن و بازبینی بودجه یکی از عوامل بسیار بحرانی موفقیت هر مدیر است و معمولاً شامل فاینانس، محاسبات و نرم‌افزارهای محاسبه بودجه می‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.