لینکدین چیست؟ آشنایی با لینکدین و ابزارهای آن

همه آنچه در مورد لینکدین باید بدانید

همه ما وقت زیادی را در پلتفرم‌ها و ابزارهای انلاین سپری می‌کنیم. این ابزارها کاربردهای گوناگونی برای ما دارند. از برخی برای ایجاد ارتباط دوستانه و از برخی برای سرگرمی و برخی دیگر برای توسعه کسب‌وکارمان استفاده می‌کنیم. لینکدین یکی از ابزارهایی است که هم برای صاحبان کسب‌و‌کار و هم برای افراد جویای کار و یا حتی شاغل بسیار کاربردی است. اما لینکدین چطور میتواند به شما و کسب‌و‌کارتان کمک کند؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با قابلیت های شگفت‌آور این شبکه اجتماعی آشنا کنیم.

تاریخچه مختصر لینکدین

لینکدین یک شبکه اجتماعی اشتغال محور آمریکایی است که در سال ۲۰۰۳ توسط رید هافمن (Reid Hoffman)، الن بلو (Allen Blue)، کنستانتین گوریک (Konstantin Guericke) و ژان لوک ویلانت (Jean-Luc Vaillant) راه‌اندازی شد. این شبکه اجتماعی شروع پرقدرتی نداشت و کار خود را با ۲۰ عضو شروع کرد.

از سال ۲۰۱۵، بیشتر درآمد این شرکت از طریق فروش دسترسی به اطلاعات اعضای آن به استخدام کنندگان و متخصصان فروش بود. از دسامبر ۲۰۱۶، این شرکت تابعه شرکت مایکروسافت شد. از دسامبر سال ۲۰۲۰، لینکدین دارای بیش از  ۷۶۰ میلیون عضو از ۱۵۰ کشور بود. در حال حاضر، لینکدین بیش از ۵۰۰ میلیون عضو و بیش از ۲۶۰ میلیون کاربر فعال به صورت ماهانه دارد.

لینکدین چه کمکی به شما و کسب‌وکارتان خواهد کرد؟

اولین و مهم ترین تاثیر لینکدین همانند سایر شبکه‌های اجتماعی در این است که سبب گسترش ارتباط شما با افراد خواهد شد. استفاده از لینکدین به عنوان یک ابزار دیجیتال مارکتینگ، برای شرکت‌ها و کسب و کارها بسیار مفید است. این شبکه اجتماعی به شما امکان می‌دهد تا با همکاران، همکلاسی‌ها، مشتریان و حتی رقبا در ارتباط باشید و روابط حرفه‌ای برقرار کنید. تصور کنید شما مدیر یک کسب و کار هستید، لینکدین این فرصت را به شما می‌دهد که با سایر مدیران کسب و کارهای مشابه ارتباط برقرار کنید و تبادل اطلاعات داشته باشید. همچنین به دلیل اینکه بسیاری از افراد رزومه کاملی در لینکدین دارند برای استخدام افراد متخصص نیز از این شبکه میتوانید بهره ببرید. (Hirring)

اگر فردی هستید که به تازگی وارد دنیای کسب‌وکار شدید با این شبکه اجتماعی می‌توانید رزومه و مهارت‌های خود را به شرکت‎های بزرگ نشان داده و در جهت توسعه مهارت‎های خود گام بردارید.

یکی از روش‌های مهم دیجیتال مارکتینگ در لینکدین، ساختن یک صفحه کسب و کار است(company page). صفحه کسب و کار در لینکدین شامل اطلاعات مفصل درباره شرکت، محصولات و خدمات، تجربه‌های کاری و توانمندی‌های شرکت است. با ساختن یک صفحه کسب و کار قوی و جذاب، می‌توانید به راحتی با مشتریان و همکاران در ارتباط باشید و برای آن‌ها ارزش ایجاد کنید.

company page on linkedin

تبلیغات در لینکدین

انجام تبلیغات درون شبکه

همچنین، لینکدین امکاناتی را برای انجام تبلیغات درون شبکه فراهم می‌کند. با استفاده از ابزار تبلیغات لینکدین، می‌توانید به راحتی به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنید و برای آن‌ها تبلیغات مناسب ارائه دهید. این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا به دقت تعیین کنید که تبلیغات شما به کدام مخاطبان نمایش داده شود و در نتیجه، بازدهی بالاتری برای تبلیغات خود بدست آورید.

بازاریابی محتوا

علاوه بر این، لینکدین امکاناتی را برای انجام بازاریابی محتوا نیز فراهم می‌کند. با انتشار مقالات، ویدیوها و پست‌های مفید و مرتبط در لینکدین، می‌توانید به عنوان یک حرفه‌ای در حوزه تخصصی خود شناخته شوید.. با بازاریابی محتوا در لینکدین، می‌توانید به راحتی جامعه‌ای از فعالان حرفه‌ای را جذب کنید و با آن‌ها در ارتباط باشید.

نحوه ارزیابی در لینکدین

در نهایت، لینکدین به شما امکان می‌دهد تا با استفاده از ابزار تحلیل و آمارگیری، عملکرد دبجیتال مارکتینگ خود را ارزیابی کنید. با استفاده از این ابزارها، می‌توانید بفهمید که تبلیغات شما چقدر دیده شده است، چه تعداد کاربر به صفحه کسب و کار شما مراجعه کرده‌اند و چه تعداد کاربر از طریق لینکدین به سایت شما هدایت شده‌اند.

چگونه در لینکدین به موفقیت برسیم؟

شناخت مخاطبین

در همه تصمیم‌های بازاریابی شناسایی مخاطبین حرف اول را میزند. زیرا هر کاری که شما انجام می‌دهید برای این است که نظر آنان را جلب کنید. بنابراین باید بدانید مخاطبین شما چه انتظاری از شما دارند.

آشنایی با رقبا

شما می‌توانید فعالیت رقبا خود در این شبکه اجتماعی را بررسی کرده و از آن در جهت بهبود کسب و کار خود بهره ببرید.

ساخت یک صفحه کامل و جذاب

صفحه شرکت یا صفحه شخصی خود را به طور کامل تکمیل کنید و اطلاعات مفصل درباره تجربه کاری، مهارت‌ها و دانش فنی خود را درج کنید. همچنین، از تصاویر و ویدیوهای جذاب برای جلب توجه استفاده کنید..

مدیریت کارمندان

برای شما بهتر است کارمندان خود را به فعالیت در این شبکه اجتماعی ترغیب کنید. به این ترتیب نشان خواهید داد که با چه افراد متخصصی کار می‌کنید و همچنین با گسترش دایره ارتباطی افراد شما به مشتریان بیشتری نیز دست پیدا می‌کنید.

جذب مخاطب با انتشار مطالب مفید و جذاب

فراموش نکنید لینکدین یک شبکه اجتماعی است. با خلق و ایجاد محتوا کارآمد و مرتبط با فعالیت خود نه تنها تخصص خود را نشان می‌دهید بلکه می‌توانید نظر مخاطبان را جلب کنید. همچنین پیشنهاد میکنیم از راهکارهای زیر نیز بهره ببرید.

  • معرفی لینکدین در امضای ایمیلتان
  • اشتراک گذاری پست های لینکدین در زمان مناسب
  • اتصال لینکدین به بخش بلاگ سایتتان این کار را با کمک افزونه های موجود می‌توانید انجام دهید

استفاده از توصیه‌نامه (Recommendation)

توصیه‌نامه در لینکدین به پاراگرافی کوتاه پیرامون نقاط قوت حرفه‌ای و مهارت‌های برجسته کاربر گفته می‌شود که توسط کانکشن‌های شما قابل ثبت است. شما می‌توانید با مشریان خود کانکشن برقرار کنید و از آن‌ها بخواهید توصیه نامه برای شما ثبت کنند.

ایندورس (Endorsement)

ایندورس به تضمینی از سوی سایر کانکشن‌ها روی مهارت‌های ثبت شده فرد گفته می‌شود که می‌توانید اعتبار اطلاعات ارائه شده توسط کاربر را افزایش دهد.

ایجاد shadowcase

در لینکدین میتوانید برای نشان دادن نمونه کارهایتان از این قابلیت بهره ببرید.

استفاده از ابزار تبلیغات

از ابزار تبلیغات لینکدین برای رسیدن به مخاطبان هدف خود استفاده کنید. با دقت تعیین کنید که تبلیغات شما به کدام مخاطبان نمایش داده شود و برای آن‌ها تبلیغات مناسب ارائه دهید.

شرکت در گروه‌ها و جامعه‌ها

به گروه‌ها و جامعه‌های مرتبط با صنعت یا حوزه تخصصی خود بپیوندید و در آن‌ها فعالیت کنید. با ارائه نظرات و مشارکت در بحث‌ها، خود را به عنوان یک فعال حرفه‌ای معرفی کنید.

حضور در رویدادها و نمایشگاه‌ها

در رویدادها و نمایشگاه‌های مرتبط با حوزه تخصصی خود شرکت کنید و با افراد دیگر در صنعت آشنا شوید. این فرصت را برای برقراری ارتباط حضوری و تبادل اطلاعات استفاده کنید.

استفاده از ابزار تحلیل و آمارگیری

از ابزارهای تحلیل و آمارگیری لینکدین برای ارزیابی عملکرد دیجیتال مارکتینگ خود استفاده کنید. با این ابزارها، می‌توانید بفهمید که تبلیغات شما چقدر دیده شده است، چه تعداد کاربر به صفحه کسب و کار شما مراجعه کرده‌اند و چه تعداد کاربر از طریق لینکدین به سایت شما هدایت شده‌اند.

پیگیری و پاسخ به پیام‌ها

به پیام‌ها و نظراتی که از طریق لینکدین دریافت می‌کنید، پاسخ دهید و با افراد در ارتباط باشید. این کار به شما کمک می‌کند تا روابط حرفه‌ای را تقویت کنید و اعتماد افراد را به خود جلب کنید.

نتیجه‌گیری

لینکدین یک شبکه‌اجتماعی بزرگ برای کسب‌وکار شمااست. اما انچه مهم است این است که تشخیص دهید ایا لینکدین برای کسب و کار شما مفیداست یا خیر؟ این شبکه اجتماعی برای کسب‌وکارهای B2B بسیار مفید است زیرا همانطور که گفتیم محلی برای حضور کسب‌وکارهای مختلف است. برای مثال مخاطب شرکت مشاوران کسب و کار ایسان کاوش کسب ‌وکارها است بنابراین ما در این شبکه اجتماعی حضور داریم. ( لینکدین شرکت مشاوران کسب و کار ایسان کاوش ) اما این بدان معنی نیست که که کسب‌وکارهای B2C امکان حضور نداشته باشند. برای مثال اگر شما هم مثل ما در حوزه آموزش و ارتقا مهارت فعال هستید لینکدین یک فرصت بی نظیر برای شماست تا دوره‌های اموزشی خود را به افرادی که قصد گسترش مهارت‌های خود را دارند معرفی کنید.

ارسال یک دیدگاه