تحقیقات بازار اساس اخذ تصمیمات استراتژیک برای محصول

تحقیقات بازار چیست؟؟؟

تحقیقات بازار جهت تخمین و براورد جذابیت یک فرصت کسب‌و‌کار در بازار انجام می‌شود. برخلاف تصور عموم که گمان می‌کنند، تحقیقات بازار صرفا برای بازاریابی و تصمیمات مرتبط با آن کاربرد دارد، این مطالعات بخش مقدماتی از برنامه‌ریزی استراتژیک کسب‌و‌کار است و می‌توان بازار را برای کسب سود محتمل و درآمد ناشی از ایجاد این کسب‌و‌کار ارزیابی کرد.

تحقیقات بازار برای کسب‌و‌کارهایی که محصول متنوع و یا محصولی با کاربرد گسترده دارند و نمی‌دانند برای کسب سود بیشتر کدام بخش از بازار برای آن‌ها مناسب است و یا کسب و کارهایی که در مورد بازار محصول، رقبا، قیمت محصول، نحوه تهیه به صرفه مواد اولیه، نحوه توزیع مناسب محصول، نقاط ضعف، نقاط قوت، فرصت‌ها و تهدیدهایی که برای محصول وجود دارد، اطلاعاتی ندارند بسیار کاربردی است، زیرا مطالعات بازار با بررسی دقیق رقبا شما، تقاضا و عرضه بازار محصول ضمن ارائه استراتژی های کاربردی فروش و بازاریابی، نحوه ورود به بازار، ارتباط موثر با مشتری، چرخه عمر محصول شما و همچنین برنامه توسعه محصول را مشخص کرده و یک پلن جامع در اختیار شما قرار می‌دهد.

تحقیقات بازار چیست؟
هر کسب و کاری در طول حیات خود با ریسک های فراوانی رو به رو است ریسک های ورود و توسعه بازار پیش روی هر کسب و کاری قرار دارد

تحقیقات بازار چه کمکی به کسب و کار شما می‌کند؟

ورود به هرکاری بدون شناسایی ریسک‌های آن خطر مواجه شدن با شکست را افزایش می‌دهد. برای شناسایی ریسک‌های بازار کسب و کار خود لازم است تا آن را از همه زوایای ممکن بررسی کنید. در تحقیقات بازار کسب و کار شما از جنبه‌های مختلف بررسی می‌شود تا با شناسایی و تحلیل همه عوامل تاثیرگذار بر بازار محصولات یا خدمات شما ریسک حضور در بازار را به حداقل برساند.آنچه که در تحقیقات بازار بررسی میشود شامل:

دآنچه که در تحقیقات بازار بررسی میگردد

همانطور که در تصویر میبینید مشتریان بالقوه شما، کانال‌های دسترسی به مشتریان و حتی موضوعات تاثیرگذار بر تصمیم‌گیری آنها در بخش بازار بررسی میگردد، تا نقشه راه مربوط به معرفی محصول شما به شیوه‌ای کارامد در بازار ترسیم گردد. همچنین محصلات شما از نظر زیرساخت‌ها و تکنولوژی‌های موجود در بخش فنی بررسی میگردد تا بستر بهینه تولیدات محصول محیا گردد. در بخش مالی میزان سرمایه، بازگشت سرمایه و درآمد بررسی شده تا ریسک‌های مالی را به حداقل برساند. در کنار موارد ذکر شده رقابت‌پذیری محصول و رقبا نیز تحلیل و بررسی میگردد تا بتوان در بازار جایگاه تضمین شده‌ای بدست آورد.

ورود هدفمند به بازار، جایگاه شما را تثبیت می‌کند.

اولین مشاوره خود را مهمان ما باشید. فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم.

کلیک کنید…

طراحی و پیاده‌سازی استراتژی‌های ورود و توسعه بازار با انجام تحقیقات بازار

در فرآیند تحقیقات بازار، تلاش می شود اطلاعاتی درباره مشتریهای یک محصول یا خدمت دانش بنیان به دست آید و صاحبان دانش و کسب و کار در مورد واکنش مشتریهای بالقوه و بالفعل نسبت به محصول یا خدمت  خود آگاه باشند. تحقیقات بازار مخصوصاً  هنگام ورود به حوزه‌ای جدید یا تولید محصولات جدید با کمک به شناسایی بازار هدف و‌ ترجیحات بازار هدف در اتخاذ تصمیمات آگاهانه بسیار موثر است. اطلاعاتی که از راه این تحقیقات به دست می آید را می توان برای فعالیتهای نظیر پیدا کردن فرصت‌های کسب و کار، کاهش خطرات کسب و کار، تولید محتوای تبلیغاتی مناسب ، یافتن محل‌های مناسب برای تبلیغ،  فروش بیشتر نسبت به رقبا ، تعیین اهدافی بهتر برای کسب و کار ، ساده تر شدن تصمیم گیری استفاده نمود.  همچنان که اولویتها و محصولات و خدمات مورد نیاز مشتری نیز مشخص می گردد.تیم تحقیقات بازاریابی ایسان از متخصصان بازاریابی، آمار و روانشناسی تشکیل شده است .این چیدمان به دلیل این است تا خطاهای داده ها در ایجاد نتایج نادرست و غیرواقعی برای تحقیق کاهش یابد.

نحوه انجام تحقیقات بازار
تحقیقات بازار چه کمکی به شما می‌کند؟
در بازار از رقبات سبقت بگیر

با بررسی رقبا در بازار از آن‌ها سبقت بگیر

شناسایی و رصد رقبا در بازار امری بسیار مهم در بحث بازاریابی است. اینکه رقبای شما چه کسانی هستند؟  چه محصولات و خدماتی را با چه قیمتی به مشتریان عرضه می‌کنند؟ برندشان چه ارزشی را منعکس می‌کند؟ از چه روش ها و نوآوری هایی استفاده می‌کنند؟ حتی روش های بازاریابی آن ها بر کسب و کار شما تاثیرگذار است. طور خلاصه آنچه که باید در مورد رقبای خود بدانید شامل موارد زیر است.

درباره رقبا باید بدانید

منظور از جایگاه برند یا کسب‌وکار شما چیست؟

جایگاه کسب و کار شما تعریفی است که مشتریان، کارکنان، تامین‌کنندگان و سرمایه‌گذاران از شرکت شما دارند. در واقع شما با جایگاه سازی به کسب و کار خودتان در بازار هویت می‌دهید.توجه داشته باشید که این جایگاه در تصمیمات استراتژیک، ایجاد مزیت رقابتی ، تمایز شما از رقبا بسیار موثر است پس باید با وسواس دوچندان جایگاه خود را تعیین نمایید.

جایگاه برند شما در بازار
روش های تعیین جایگاه
تحقیقات بازار

جهت درخواست پروژه تحقیقات بازار

کلیک کنید…

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید...