تبلیغات محیطی : یک راه موثر برای رسیدن به مخاطبان گسترده

بیلبورد تبلیغاتی خلاق

اغلب مردم از گذراندن وقت خود خارج از خانه لذت میبرند. شاید شما هم مثل من وقتی در ماشین نشستید برای فاصله گرفتن از موبایل به بیرون خیره بشید و همین امر باعث میشود اگر همین الان در مورد بیلبوردی که نزدیک محل زندگیتان است سوال کنم مطمئنا میدانید برای کدام برند است! تبلیغات محیطی یا OOH در واقع  تابلوها، بنرها و سایر اشکال تبلیغاتی در فضای عمومی را شامل می‌شود. این نوع تبلیغات در مکان‌های مختلفی مانند خیابان‌ها، ایستگاه‌های قطار و اتوبوس، مراکز خرید و فرودگاه‌ها و … دیده شود. تبلیغات محیطی یک راه موثر برای رسیدن به مخاطبان گسترده است و می‌تواند به افزایش آگاهی از برند، ایجاد علاقه و تشویق به خرید کمک کند.

این گونه از تبلیغات برخلاف تبلیغات بنری در وب‌سایت‌ها که همه ما را عصبی می‌کند می‌تواند دلپذیر باشد. بخصوص اگر به جذابیت‌ها و خلاقیت باعث زیبایی نیز بشود. بنظر شما یک بنر یا تابلو جذاب در یک خیابان شلوغ در طول روز می‌تواند نظر چند نفر را جلب کند؟ در ادامه به بررسی روش‌های تبلیغات محیطی و ارائه مثال‌های جذاب در این حوزه میپردازیم. پس اگر صاحب برند هستید و یا قصد تبلیغات محیطی دارید این مقاله برای شماست!

انواع تبلیغات محیطی

بیلبوردها

بیلبوردها تابلوهای بزرگی هستند که معمولاً در کنار جاده‌ها، بزرگراه هاو… قرار می‌گیرند.

بیلبورد تبلیغاتی خلاق

بیلبوردهای سه بعدی این روزها تبلیغات بسیار محبوبی هستند و تاثیر فوق‌العاده‌ای روی مخاطبان دارند. حتی بسیاری از مخاطبان با تلفن همراهشان این تبلیغات را ضبط و در شبکه‌های اجتماعی با هم به اشتراک میگذارند. همه ما نمونه‌هایی از این تبلیغات جذاب را در اینستاگرام دیده ایم.

بیلبورد سه بعدی تبلیغاتی

 

بنرها

بنرها از بیلبوردها کوچکتر هستند و می‌توانند در مکان‌های مختلفی مانند ایستگاه‌های قطار و اتوبوس، مراکز خرید و فرودگاه‌ها دیده شوند.

بنر تبلیغاتی در مشهد

تبلیغات حمل و نقل

درواقع تبلیغاتی که روی وسایل نقلیه مانند اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها و قطارها دیده می‌شوند، از این دست هستند.

تبلیغات اتوبوسی باغ وحش

تبلیغات فضای باز

تبلیغاتی هستند که در مکان‌های عمومی مانند پارک‌ها، سواحل و خیابان‌ها دیده می‌شوند.

تبلیغات فضای باز

مزایای تبلیغات محیطی

 • می‌تواند به مخاطبان گسترده‌ای برسد.
 • می‌تواند به افزایش آگاهی از برند کمک کند.
 • می‌تواند ایجاد علاقه و تشویق به خرید کند.
 • می‌تواند به ایجاد یک برند ماندگار کمک کند.
 • می‌تواند مقرون به صرفه باشد.

تبلیغات محیطی یک ابزار بازاریابی قدرتمند است که می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا اهداف خود را محقق کنند. اگر به دنبال راه‌های موثری برای رسیدن به مخاطبان گسترده، افزایش آگاهی از برند و ایجاد یک برند ماندگار هستید، این نوع تبلیغات می‌تواند یک گزینه عالی برای شما باشد.

نکات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی

 • اهداف خود را مشخص کنید.

قبل از شروع کمپین خود، اهداف خود را مشخص کنید. می‌خواهید با این تبلیغات به چه چیزی برسید؟ آیا می‌خواهید آگاهی از برند خود را افزایش دهید، علاقه ایجاد کنید یا فروش را افزایش دهید؟

 • مخاطبان خود را در نظر بگیرید.

چه کسانی را می‌خواهید با تبلیغات خود هدف قرار دهید؟ سن، جنسیت، علایق و سبک زندگی آنها چیست؟

 • مکان مناسب را انتخاب کنید.

مکان تبلیغات محیطی شما مهم است. باید جایی باشد که مخاطبان هدف شما بتوانند آن را ببینند و به آن توجه کنند.

 • طراحی خلاقانه داشته باشید.

طراحی شما باید خلاقانه و چشمگیر باشد تا توجه مخاطبان را جلب کند.

 • از اندازه مناسب استفاده کنید.

اندازه بیلبورد، بنر و… شما باید متناسب با مکانی باشد که در آن قرار می‌گیرد.

 • سادگی پیام

ساده نگه داشتن مطالب بسیار مهم است . در بیشتر مواقع، سادگی ارائه پیام، به شما امکان را می‌دهد که به راحتی با آن ارتباط برقرار کنید. اطمینان حاصل کنید که نکته اصلی تبلیغ شما برای افرادی که آن را می بینند واضح است.

با دنبال کردن این نکات می‌توانید کمپین تبلیغاتی موفقی ایجاد کنید که به شما در رسیدن به اهداف خود کمک کند.

نمونه کمپین های محیطی موفق

 • کمپین تبلیغات محیطی «توقف خشونت علیه زنان» که توسط سازمان ملل متحد (UN) اجرا شد. این کمپین با استفاده از تبلیغات محیطی در مکان‌های عمومی در سراسر جهان به ترویج برابری جنسیتی و پایان خشونت علیه زنان پرداخت.

کمپین تبلیغاتی نه به خشونت علیه زنان

 • کمپین تبلیغات محیطی «حفظ محیط زیست» که توسط سازمان محیط زیست (EPA) اجرا شد. این کمپین با استفاده از تبلیغات محیطی در مکان‌های عمومی در سراسر جهان به ترویج حفاظت از محیط زیست پرداخت.

کمپین تبلیغاتی حفظ محیط زیست

اینها تنها چند نمونه از کمپین‌های تبلیغات محیطی موفق هستند. تبلیغات محیطی یک ابزار قدرتمند است که می‌تواند به کسب و کارها و سازمان‌های مختلف کمک کند تا اهداف خود را محقق کنند. این نوع تبلیغات اگر به درستی اجرا شود می‌تواند نرخ بازگشت سرمایه بالایی داشته باشد. چند نمونه تبلیغات محیطی جذاب که در اطراف خود دیدی را به ما معرفی کنید.

دپارتمان فروش و بازاریابی و برندیننگ ایسان اماده ارائه مشاوره تخصصی برای کسب‌وکارهای شماست. کافی است فرم زیر را تکمیل نمایید.

فرم مشاوره

ارسال یک دیدگاه